Terezínské transporty. Deportace Židů do Terezína a transporty z terezínského ghetta do míst vyhlazování a otrocké práce

Transporty - expozice je trvale uzavřena

Expozice je trvale uzavřena. Vstup je možný pouze s průvodcem PT po předchozím objednání na manager@pamatnik-terezin.cz. Expozici je také možné navštívit v naší virtuální prohlídce - sekce Pro návštěvníky → Virtuální prohlídka → na mapě klikněte na č. 5 Vážní domek)

Terezínské transporty představují návštěvníkům komplexní informace o problematice transportů. Expozice přibližuje mechanismus transportů Židů z území bývalého Protektorátu Čechy a Morava a později i z dalších území ovládaných nacistickým Německem do Terezína, a dále mechanismus vypravování transportů z  ghetta do vyhlazovacích, koncentračních a pracovních táborů, především do tábora Auschwitz-Birkenau.

Zachycena je rovněž tragická historie tzv. evakuačních transportů přijíždějících do Terezína v samotném závěru války z koncentračních táborů vyklízených před postupující frontou a poté poválečná repatriace osvobozených terezínských vězňů.

Stálé expozice:

  • Stálá expozice věnovaná deportacím Židů do Terezína a deportacím z terezínského ghetta do míst vyhlazování a otrocké práce
Adresa - Dlouhá 324, Terezín; GPS: 50°30'28.6"N 14°08'56.1"E
Časová náročnost - cca. 15 min.
Přístupnost pro osoby se zdravotním postižením - objekt je plně bezbariérový