Aktuálně

Volná pozice: průvodce v anglickém nebo německém jazyce. Více zde

 

6. prosince od 17 hodin se koná v Muzeu ghetta divadelní představení Navštěva z pravěku na motivy knihy a životního příběhu Petra Ginze.

Zájemci mohou přijít před Muzeum ghetta již v 16 hodin a projít si s námi místa spojená s životem Petra Ginze v Terezíně.

Vstupné zdarma

 

Výzva občanům. Pozůstalosti po přeživších

Leží vám na půdě stará a nepotřebná věc? Zdědili jste dokumenty a nevíte, co s nimi? Máme pro vás řešení.

Památník Terezín se rád ujme:

  • předmětů a dokumentů spojených s perzekucí občanů naší země za druhé světové války
  • předmětů a dokumentů vztahujících se k osobám rasově, politicky, národnostně a nábožensky perzekvovaným

Především nás zajímají předměty a dokumenty spojené s osobami vězněnými v Terezíně a Litoměřicích, ale uvítáme i ty, dokumentující věznění v dalších koncentračních táborech, věznicích, káznicích i jiných nacistických perzekučních zařízeních.

Zajímají nás také písemné dokumenty, fotografie, upomínkové předměty vytvářené vězni i jejich výtvarná a literární tvorba, stejně jako předměty osobní potřeby.

Doufáme, že tato výzva zachrání mnoho věcí před vyhozením do popelnice a děkujeme předem všem dárcům za pomoc při rozšíření sbírky Památníku Terezín. Pište nám do komentářů pod příspěvkem, či ještě lépe e-mailem na vyzva@pamatnik-terezin.cz.

Ještě jednou děkujeme, především za budoucí generace!

Letáček k výzvě

Architektonická soutěž na novou expozici Muzea ghetta

(zvěřejněno 25. května 2022)

Památník Terezín vypsal architektonickou soutěž na novou expozici Muzea ghetta v Terezíně. Více  zde https://cceamoba.cz/souteze/ter či v dokumentu https://www.pamatnik-terezin.cz/files/9dt5y5cs/soutez_muzeum_ghetta.pdf

Odborná porota již vybrala výherce, tisková zpráva k tomuto zde.

V prostorách Památníku Terezín probíhá realizace projektu Revitalizace zeleně

(zveřejněno 30. července 2021)

Předmětem projektu je komplexní revitalizace zeleně v prostorách Památníku Terezín na ploše 19.638 ma v délce 2.596 m stromových linií. V rámci projektu bude vysazeno 213 stromů a 899 keřů, bude založen trávník. Ke kácení bylo projektem určeno 135 stávajících stromů a přestárlé, kompozičně a esteticky nevhodné keřové porosty, případně porosty narušující stavby. Součástí projektu je i pořízení zavlažovacích vaků a mobiliáře a také zajištění odborné rozvojové péče o vysazené dřeviny v letech 2022 a 2023.