Seminář III. stupně

  • Třetím stupněm vzdělávacích aktivit pro pedagogy z ČR je čtyřdenní seminář v zahraničí. Místem konání je v současné době buď Státní muzeum Auschwitz-Birkenau v Osvětimi (Polsko), anebo Památník Ravensbrück společně s Domem konference ve Wannsee v Berlíně (SRN).
  • Seminář je akreditovaný MŠMT ČR.
  • Náklady spojené se seminářem jsou hrazeny organizátory s podporou MŠMT ČR.
  • Seminář je plánován vždy pro 35 pedagogů, kteří v minulosti absolvovali předchozí dva stupně vzdělávacích seminářů organizovaných Památníkem Terezín („Jak vyučovat o holokaustu“ a „Holokaust ve vzdělávání“). Účastníci III. seminárního stupně si prohloubí své znalosti nejen v tématu rasové, ale i politické perzekuce prováděné nacistickým totalitním režimem během druhé světové války.
  • Program sestává mj. z prohlídek areálů bývalých KT v místě konání semináře, ukázek workshopů a činnosti pedagogických zahraničních památníků a přednášek. Část programu je vyčleněna také prezentacím vlastních výukových metod a projektů, na nichž účastníci semináře se svými žáky ve školách pracují. Vzniká tak prostor pro diskuzi, výměnu zkušeností a vzájemnou inspiraci.

 

Nejbližší seminář se uskuteční v termínu: 3. - 6. říjen 2024

Místem konání semináře je pro rok 2024 Státní muzeum Auschwitz-Birkenau v Osvětimi (Polsko)

 

Program semináře III. stupně, který se ve Státním muzeu Auschwitz-Birkenau v Osvětimi konal v roce 2022, je ke stažení zde.

 

Kontaktní osoby: