Časté dotazy

Kolik stojí parkoviště

Cenu jednotného parkovného na třech hlavních parkovištích v Terezíně naleznete ZDE.

Prodej knih a suvenýrů 

V každém objektu je možné zakoupit drobné suvenýry a publikace. V Malé pevnosti, Muzeu ghetta a v Magdeburských kasárnách je nabídka knih širší.

Občerstvení 

V Malé pevnosti jsou nápojové a jídelní automaty, ve městě jsou restaurace a cukrárna.

Časová náročnost 

Průměrná doba návštěvy jednoho objektu 1-2 hod./ všech objektů jsou 3 – 4 hod. Čas  strávený v našich objektech je pouze orientační a také individuální.

Domácí mazlíčci 

Do objektů není možné vstupovat se zvířaty.

Cyklisté

V areálu Malé pevnosti není možné projíždět nebo chodit s kolem. Kola je možné zanechat ve stojanu uvnitř areálu. Mezi objekty bývalého ghetta ve městě je možné přejíždět na kole. Před každým objektem jsou stojany.  V Magdeburských kasárnách jsou stojany uvnitř na nádvoří.

Bezbariérovost

Všechny objekty Památníku Terezín jsou bezbariérové, kromě prohlídkové trasy Malé pevnosti, která je dostupná s lehkou pomocí.

Je možné procházet bez průvodce?

Ano, všemi objekty lze procházet individuálně bez průvodce. V tomto případě lze na místě zakoupit tištěného průvodce. Pro prohlídku bývalého ghetta je k dispozici audioguide ke stažení zde.

Mohu navštívit objekty kdykoliv bez objednání?

Ano, ke vstupu do objektů Památníku nepotřebujete rezervaci a můžete přijít kdykoliv během otevírací doby. Na návštěvu všech objektů potřebujete cca. 3 – 4 hod.

Mohu si objednat prohlídku s průvodcem, když jsem sám/a?

Ano, ale není zaručeno, že na prohlídce budete sám/a. Prohlídku sám/a pro sebe lze domluvit telefonicky 416724535 nebo 604241179, písemně na manager@pamatnik-terezin.cz . V tomto případě nelze zaručit, že bude možná v požadovaném termínu.

Mohu mít prohlídku s průvodcem bez rezervace?

V pokladně Malé pevnosti je možné dotázat se na možnost aktuální prohlídky s průvodcem. Naši zaměstnanci Vás budou o této možnosti informovat. V tomto případě, ale není prohlídka s průvodcem zaručena.

Je možné fotografovat a natáčet?

Ano, fotografování je možné na většině místech bez poplatku. Tam, kde není možné Vás upozorní piktogram nebo zaměstnanec Památníku. Natáčení průvodcovského výkladu nebo pro komerční účely není možné. Filmování za účelem komerčního využití musí být schváleno ředitelem Památníku, na základě zvláštního povolení, které je nutno sjednat předem písemnou formou. Podmínky jsou ke stažení zde - odpovědná osoba husakova@pamatnik-terezin.

Je v blízkosti bankomat?

Ano, bankomat se nachází v prostoru Malé pevnosti, za vstupní branou vpravo, další je na Náměstí ČSA v Terezíně.

Všechny objekty spravované Památníkem Terezín jsou z důvodu bezpečnosti pod nepřetržitým dohledem kamerového systému, ze kterého je zpravidla pořizován záznam. Zpracovatelem záznamů je Památník Terezín. Registrační číslo subjektu: 00031296.